Sukces Kacpra Głazowskiego w Grand Prix Polski

W dniu dzisiejszym tj. 30 stycznia 2016 r. w Radomiu zakończył się II turniej z cyklu Grand Prix Polski Żaków, w którym znakomicie wypadł nasz najmłodszy zawodnik, 11.-letni Kacper Głazowski zajmując drugie miejsce.

Już w grupowych grach eliminacyjnych Kacper zagrał bardzo dobrze i bez straty seta z pierwszego miejsca i kompletem 6. punktów zakwalifikował się do turnieju głównego. W turnieju głównym w I rundzie wygrał z Hubertem Baziakiem 3:0 (7,3,2). Następnie w 1/8 finału nie dał szans i wygrał 3:0 (5,7,2) z Mateuszem Żelengowskim, a w ćwierćfinale pokonał Mateusza Zalewskiego 3:2 (-5,10,-9,7,2) i awansował do półfinału.

W półfinale Kacprowi przyszło zagrać z zawodnikiem rozstawionym w tym turnieju z numerem 1. z Miłoszem Sawczakiem z klubu UKS TKKF MOSiR Dukla (podkarpackie). Wola walki i konsekwencja w grze dała mu kolejne zwycięstwo nad "jedynką" tego turnieju. Kacper wygrał ten mecz 3:1 (1,6,-9,4) i awansował do finału najlepszych tenisistów stołowych w Polsce w kategorii żaków. W finale spotkał się z Miłoszem Redzimskim (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki). Niestety po bardzo dobrej i ambitnej grze  nie udało się zdobyć Kacprowi upragnionego, pierwszego w karierze, 1. miejsca w turnieju o zasięgu ogólnopolskim. Kacper przegrał w finale 1:3 (4,-7,-2,-7).

Ten niewątpliwy sukces naszego tenisisty stołowego to w dużej mierze efekt wielkiej praca treningowej, zaangażowaniu, którą wykonał w ostatnim okresie pod okiem naszego byłego zawodnika Dariusza Burgera.