Mistrzostwa Dolnego Śląska Żaków

W sobotę 30 maja 2015 r. nasi najmłodsi tenisiści walczyli w mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii żaków. Były to także eliminacje do czerwcowych Mistrzostw Polski, które mają odbyć się w Międzyzdrojach.

Naszą sekcję reprezentowało trzech zawodników i jedna zawodniczka. W kategorii chłopców najlepiej zaprezentował się nasz najlepszy żak Kacper Głazowski, który jest sklasyfikowany na pierwszym miejscu na liście rankingowej Dolnego Śląska. Pierwsze medale zdobyliśmy w grze deblowej. Kacper w parze z zawodnikiem z Międzyborza Piotrem Klimkiem nie mieli sobie równych, gładko pokonując w finale parę deblową z AE AZS Wrocław i FAN Strzelin 3:0.

Po tym zwycięstwie wiedzieliśmy, że możemy także liczyć na dobry wynik Kacpra w grze indywidualnej. Niestety, Kacper po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku finałowym (w drodze do finału nie przegrał ani jednego seta) uległ Stanisławowi Wnęk z FAN Strzelin 3:1. Ostatecznie zdobył vice-mistrzostwo żaków Dolnego Śląska. Podkreślić należy, że nasz Kacper będzie jeszcze grał w tej kategorii wiekowej w przyszłym sezonie, a w Grand Prix Polski będzie rozstawiony z nr 3. Kacper będzie także reprezentował barwy Granitu na wcześniej wspomnianych Mistrzostwach Polski Żaków 13-14 czerwca, gdzie będzie rywalizował z najlepszymi zawodnikami z całego kraju, a jest sklasyfikowany na 12 miejscu w Polsce.

Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Wiktor Wagner i Igor Szczepankiewicz ex-quo 19, natomiast w deblu 9. Gabrysia Onyszkiewicz indywidualnie zajęła miejsce 9, a w parze deblowej z Dominiką Kochańską z Gierałtowca zajęły 5 miejsce.