III WTK Kadetów w Brzegu Dolnym

4 marca 2018 r., w niedzielę w hali im. Andrzej Grubby w Brzegu Dolnym rozegrany został III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategorii kadetów.

Był to kolejny turniej, w którym poza punktami w klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy wywalczyli o prawo startu w turnieju cyklu Grand Prix Polski. Udział w turnieju ogólnopolski gwarantowało zajęcie 1 lub 2 miejsca. Nasz klub w tym turnieju reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Głazowski oraz Stanisław Wnęk. Zarówno Kacper jak i Staś zgodnie z oczekiwaniami pokonywali kolejne rundy turnieju dość gładko, by ostatecznie spotkać się w finale turnieju.

W finale minimalnie lepszy okazał się Kacper Głazowski. Kapcer pokonał Stasia 3:2 po bardzo emocjonującym i pełnym efektownych zagrań meczu, które często były nagradzane gromkimi brawami przez kibiców. Staś, po porażce w grze o II miejsce pewnie pokonał zawodnika z AZS Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu 3:0 i zajął 2 miejsce premiowane udziałem w Grand Prix Polski. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników i liczymy na dobry występ w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w Drzonkowie koło Zielonej Góry.